top of page

Roger- walka z Fip

Patryk Szymański

Veranstalter

Aug 28, 2023

Ein paar Worte von der Spendenaktion

Roger, nasz 2-letni kot rasy Mainecoon o pięknych siwych włosach, wkradł się do naszego życia nieco ponad rok temu. To niezwykły olbrzym o majestatycznym wyglądzie i sercu pełnym czułości. Jego poprzedni opiekunowie, z różnych przyczyn, nie mogli mu dłużej zapewnić właściwej troski, więc postanowiliśmy dać mu nowy dom i nową szansę. To był dla nas moment pełen radości i nadziei.

Niestety, w dniu jego drugich urodzin, światło naszej radości zostało przyćmione. Rogerowi zdiagnozowano zakaźne zapalenie otrzewnej w postaci wysiękowej – chorobę, która do niedawna była uznawana za nieuleczalną. To był szokujący cios dla naszej rodziny, ponieważ kochamy Rogera jak członka rodziny.

Jednak rozwój medycyny dał nam promyk nadziei. Na rynku pojawił się lek o obiecujących rezultatach w leczeniu tej śmiertelnej choroby. Jest to jednak lek kosztowny, a tu zaczyna się nasza prośba o wsparcie. Jedna fiolka tego leku kosztuje około 90,00€ i standardowo wystarcza na 5 dni terapii. Niestety, ze względu na rozmiar i wagę Rogera, jedna fiolka starcza nam zaledwie na 3 dni. To wynika z faktu, że Maine Coony to koty o imponujących gabarytach.

Na cały okres terapii, który trwa 84 dni, potrzebujemy łącznie aż 28 fiolków tego leku. Obecnie Roger jest już pod opieką lekarza i pierwsze efekty terapii są wręcz obiecujące. Dzięki szybkiej reakcji udało się podać mu pierwszą dawkę leku już w dniu diagnozy, a każdy kolejny dzień przynosi nam nadzieję na powrót Rogera do pełni zdrowia.

To, czego teraz potrzebujemy, to wsparcie w zaopatrzeniu się w odpowiednią ilość leku od producenta. Nie chcemy nikogo zanudzać skomplikowanymi wynikami badań czy medycznymi szczegółami, bo zaufaliśmy specjaliście, który ma doświadczenie w leczeniu tej choroby i który nadzoruje całą terapię.

W załączniku znajdziecie wyniki leczenia Rogera oraz kilka zdjęć naszego kociaka. To dopiero początek trudnej drogi do zdrowia, ale wierzymy, że przy wsparciu ludzi o wielkich sercach uda nam się to osiągnąć. W imieniu Rogera serdecznie dziękujemy za każdą formę pomocy, która pomoże naszemu futrzakowi wrócić do pełni życia. To niezwykłe zwierzę zasługuje na tę szansę, a my z całego serca wierzymy w jego powrót do zdrowia.

Facebook Share
Twitter Share
Linkedin Share

€0

raised out of €3,000

0 people have donated to this

Facebook Share
Twitter Share
Linkedin Share
bottom of page